GUERLAIN Aqua Allegoria Teazzurra EDT

Availability: На залиха

GUERLAIN Aqua Allegoria Teazzurra EDT GUERLAIN Aqua Allegoria Teazzurra EDT 125 ml
ден 4.340,00

Teazzurra припаѓа на колекцијата Aqua Allegoria од Guerlain, првата колекција на интензивно свежи мириси во парфимеријата создадена во 1999 година. Водечка нишка на колекцијата е бергамот- скапоцено овошје, наречено и калабриско зелено злато. Релаксирачка и освежувачка суштина на тоалетна вода, еликсир за енергија и гаснење жед. Цитрусно ароматичен унисекс мирис, претставен во 2015 година. Креација на парфимерот Thierry Wasser.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Calabrian bergamot, Grapefruit, Yuzu
  • Средни: Calabrian Jasminum grandiflorum, Violet
  • Основни: Green tea, Vanilla

Teazzurra припаѓа на колекцијата Aqua Allegoria од Guerlain, првата колекција на интензивно свежи мириси во парфимеријата создадена во 1999 година. Водечка нишка на колекцијата е бергамот- скапоцено овошје, наречено и калабриско зелено злато. Релаксирачка и освежувачка суштина на тоалетна вода, еликсир за енергија и гаснење жед. Цитрусно ароматичен унисекс мирис, претставен во 2015 година. Креација на парфимерот Thierry Wasser.

Дополнителни информации

Шифра GRLAATEA
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.