GUERLAIN Homme EDP

Availability: На залиха

GUERLAIN Homme EDP GUERLAIN Homme EDP 100 ml
ден 3.690,00

Guerlain Homme Eau de Parfum е дрвенесто-ароматичен мирис за мажи, претставен во 2016 година, а е креација на Thierry Wasser. Мирис опишан како автентичен повик за авантура. Контраст од свежина и сила обединети во мистериозен и интензивен мирис. Eau de Parfum Guerlain Homme е препакување и реконструкција на претходниот Guerlain Homme Intense од 2009 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lime, Peppermint, Rum
  • Средни: Floral notes
  • Основни: Patchouli, Cedar, Vetiver

Guerlain Homme Eau de Parfum е дрвенесто-ароматичен мирис за мажи, претставен во 2016 година, а е креација на Thierry Wasser. Мирис опишан како автентичен повик за авантура. Контраст од свежина и сила обединети во мистериозен и интензивен мирис. Eau de Parfum Guerlain Homme е препакување и реконструкција на претходниот Guerlain Homme Intense од 2009 година.

Дополнителни информации

Шифра GRLHOMMEEDP
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.