GUERLAIN L'Homme Ideal Sport EDT

Availability: На залиха

GUERLAIN L'Homme Ideal Sport EDT GUERLAIN L'Homme Ideal Sport EDT 50 ml
ден 3.750,00

L'homme Ideal Sport од Guerlain, издаден во 2017 година е машка дрвенестa тоалетна вода со водени, топли зачинети и свежи главни акорди. Започнува со горни ноти на бадем, зачини и водени ноти. Има средна нота на нероли, со базни ноти на пачули, ветивер и кумарин кои го завршуваат овој мирис. Креација е на парфимерите Thierry Wasser и Delphine Jelk.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Almond, Spices, Aquatic notes
  • Средни: Neroli
  • Основни: Patchouli, Vetiver, Coumarin

L'homme Ideal Sport од Guerlain, издаден во 2017 година е машка дрвенестa тоалетна вода со водени, топли зачинети и свежи главни акорди. Започнува со горни ноти на бадем, зачини и водени ноти. Има средна нота на нероли, со базни ноти на пачули, ветивер и кумарин кои го завршуваат овој мирис. Креација е на парфимерите Thierry Wasser и Delphine Jelk.

Дополнителни информации

Шифра GRLIDEALSPORT
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.