GUERLAIN L'Instant de Guerlain EDT

Availability: На залиха

GUERLAIN linstant de Guerlain EDT GUERLAIN L'Instant de Guerlain EDT 100 ml
ден 3.920,00

L'Instant de Guerlain е современа, сончева и светлосна верзија на Guerlinade. Апсолутна женственост. Tри доминантни состојки (кинеска магнолија, јасмин и бергамот) кои се спојуваат и создаваат мирис за сензација и светлина.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Grapefruit, Blackcurrant, Granny Smith apple
  • Средни: Jasmine, Neroli, Gardenia, Lily of the valley, Magnolia
  • Основни: Ambergris

L'Instant de Guerlain е современа, сончева и светлосна верзија на Guerlinade. Апсолутна женственост. Tри доминантни состојки (кинеска магнолија, јасмин и бергамот) кои се спојуваат и создаваат мирис за сензација и светлина.

Дополнителни информации

Шифра GRLINSTANT
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Овошни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.