GUERLAIN Mon Guerlain EDT

Availability: На залиха

GUERLAIN Mon Guerlain EDT GUERLAIN Mon Guerlain EDT 50 ml
ден 3.150,00
GUERLAIN Mon Guerlain EDT GUERLAIN Mon Guerlain EDT 100 ml
ден 3.950,00

Третото издание на линијата Mon Guerlain излегува во септември 2018 година како Mon Guerlain Eau de Toilette. The New Mon Guerlain претставува блескав, свеж и радосен мирис, химна на животот и посветеност на современата женственост. Креатори на овој мирис се парфимерите Thierry Wasser и Delphine Jelk, кои ја комбинираат композицијата со голема доза на ноти на лаванда и мандарина. Заштитно лице на кампањата е актерката Angelina Jolie која ја фотографираше Mathieu César.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Pear, Mandarin orange
  • Средни: Jasmine sambac, True lavender, Neroli
  • Основни: Tahitian vanilla, Iris, Sandalwood

Третото издание на линијата Mon Guerlain излегува во септември 2018 година како Mon Guerlain Eau de Toilette. The New Mon Guerlain претставува блескав, свеж и радосен мирис, химна на животот и посветеност на современата женственост. Креатори на овој мирис се парфимерите Thierry Wasser и Delphine Jelk, кои ја комбинираат композицијата со голема доза на ноти на лаванда и мандарина. Заштитно лице на кампањата е актерката Angelina Jolie која ја фотографираше Mathieu César.

Дополнителни информации

Шифра GRLMONEDT
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.