GUERLAIN Shalimar Souffle de Lumiere EDP

Availability: На залиха

GUERLAIN Shalimar Souffle de Lumiere EDP GUERLAIN Shalimar Souffle de Lumiere EDP 50 ml
ден 3.830,00

Shalimar Souffle de Lumière by Guerlain е цветнo-килибарен мирис за жени претставен во 2018 година, а креација на парфимерот Thierry Wasser. Мирис најавен како ода на светлината. Извонредно заводлив и ориентален мирис во кој преовладува топлиот, пријатен и сензуален јасмин, кој и дава прекрасен допир на целата соларна симфонија.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot
  • Средни: Calabrian Jasminum grandiflorum, Ylang-ylang
  • Основни: Bourbon vanilla

Shalimar Souffle de Lumière by Guerlain е цветнo-килибарен мирис за жени претставен во 2018 година, а креација на парфимерот Thierry Wasser. Мирис најавен како ода на светлината. Извонредно заводлив и ориентален мирис во кој преовладува топлиот, пријатен и сензуален јасмин, кој и дава прекрасен допир на целата соларна симфонија.

Дополнителни информации

Шифра GRLSHALSOUFL
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.