GUERLAIN Shalimar Souffle de Parfum EDP

Availability: На залиха

GUERLAIN Shalimar Souffle de Parfum EDP GUERLAIN Shalimar Souffle de Parfum EDP 50 ml
ден 3.780,00
GUERLAIN Shalimar Souffle de Parfum EDP GUERLAIN Shalimar Souffle de Parfum EDP 90 ml

Нема на залиха

ден 4.160,00

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin orange, Lemon
  • Средни: Indian jasmine sambac, Orange blossom water absolute
  • Основни: Indian vanilla, Tahitian vanilla, White musk

Дополнителни информации

Шифра GRLSHASOUF
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

5
1рангирање
5 ☆
1
4 ☆
0
3 ☆
0
2 ☆
0
1 ☆
0
Дадете ваше мислење
Најкорисни мислења за производот од купувачи
  • 1 од 1 сметаат дека ова мислење е корисно

    Mojot Signature

    Еден од најсовршените парфеми за мене-одличен за било кој период од годината. Одлично избалансирани ноти и на средина помеѓу свежо и благо. Ве превзема неговата магија и се околу вас станува поубаво затоа што го носите на себе. Топло го препорачувам ако сакате да добивате комплименти дека мирисате убаво. Супер е и за оние кои сакаат ванила.

    Од на

    Коментирајте
    Дали ова мислење беше корисно за вас?

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.