GUERLAIN Shalimar Souffle Intense EDP

Availability: На залиха

GUERLAIN Shalimar Souffle Intense EDP GUERLAIN Shalimar Souffle Intense EDP 50 ml
ден 4.370,00

Shalimar Souffle Intense од Guerlain е цветно-килибарен мирис за жени, претставен во 2017 година, а креација на парфимерот Thierry Wasser. Souffle Intense се фокусира на раскошот на свежи и лути мирисни ноти. Ванилата нежно додава мек допир на целата композиција.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

 • Горни: Green notes
 • Средни: White blossoms, Indian jasmine sambac, Orange blossom water absolute
 • Основни: Tahitian vanilla, Bourbon vanilla, Benzoin

Shalimar Souffle Intense од Guerlain е цветно-килибарен мирис за жени, претставен во 2017 година, а креација на парфимерот Thierry Wasser. Souffle Intense се фокусира на раскошот на свежи и лути мирисни ноти. Ванилата нежно додава мек допир на целата композиција.

Дополнителни информации

Шифра GRLSHASOUI
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

5
1рангирање
5 ☆
1
4 ☆
0
3 ☆
0
2 ☆
0
1 ☆
0
Дадете ваше мислење
Најкорисни мислења за производот од купувачи
 • 0 од 0 сметаат дека ова мислење е корисно

  Совршениот парфем за секој момент

  Со овој парфем нема да погрешите-ако сте љубител на ориентални и цветни ноти, овој ќе ве освои. Долго трае, ве презема на убав начин и другите го чувствуваат на вас, и добивате 90 мл за доста пристапна цена.

  Само пофални зборови! Го препорачувам на девојките кои сакаат уникатни мириси.

  Од на

  Коментирајте
  Дали ова мислење беше корисно за вас?

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.