HERMES Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver EDP

Availability: На залиха

HERMES Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver EDP HERMES Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver EDP 50 ml
ден 4.350,00
HERMES Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver EDP HERMES Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver EDP 100 ml
ден 5.300,00

Terre D'Hermes Eau Intense Vetiver by Hermès е дрвено-ароматичен мирис за мажи промовиран во 2018. Носот зад овој мирис е Christine Nagel. Горните ноти се бергамот, грејпфрут и лимон; средните ноти се сичуан (кинески) бибер и здравец; основните ноти се ветивер, олибанум, пачули и килибар.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Grapefruit, Lemon
  • Средни: Sichuan Pepper, Geranium
  • Основни: Vetiver, Olibanum, Patchouli, Amberwood

Terre D'Hermes Eau Intense Vetiver by Hermès е дрвено-ароматичен мирис за мажи промовиран во 2018. Носот зад овој мирис е Christine Nagel. Горните ноти се бергамот, грејпфрут и лимон; средните ноти се сичуан (кинески) бибер и здравец; основните ноти се ветивер, олибанум, пачули и килибар.

Дополнителни информации

Шифра HERTERREVET
Земја на потекло Франција
Марка Hermes
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цитрусни, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.