HERMES Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche EDT

Availability: На залиха

HERMES Terre dhermes Eau Tres Fraiche EDT HERMES Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche EDT 125 ml
ден 5.380,00

Terre d'Hermes ја раскажува врската помеѓу човекот и земјата, неговиот скромен и хармоничен дијалог со елементите на природата. Мирис што го поврзува човекот со неговото потекло, со изворот на неговата креативна моќ. Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche by Hermès е дрвенесто-ароматичен мирис за мажи претставен во 2014 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Orange, Citrus fruits, Aquatic notes
  • Средни: Geranium
  • Основни: Woody notes, Patchouli, Cedar

Terre d'Hermes ја раскажува врската помеѓу човекот и земјата, неговиот скромен и хармоничен дијалог со елементите на природата. Мирис што го поврзува човекот со неговото потекло, со изворот на неговата креативна моќ. Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche by Hermès е дрвенесто-ароматичен мирис за мажи претставен во 2014 година.

Дополнителни информации

Шифра HERTTF
Земја на потекло Франција
Марка Hermes
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.