HERMES Terre d'Hermes EDT

Availability: На залиха

HERMES Terre d'Hermes EDT HERMES Terre d'Hermes EDT 50 ml
ден 4.290,00
HERMES Terre d'Hermes EDT HERMES Terre D'Hermes EDT 100 ml
ден 5.150,00
HERMES Terre d'Hermes EDT HERMES Terre d'Hermes EDT 200 ml
ден 6.950,00

Terre d'Hermes е елегантен мирис за мажи кој претставува хармонија на елементите - воздух и земја. Креиран е со класично машко трио: цитрус, дрво и мошус. Создаден е во 2006 година од Jean-Claude Ellena.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Benzoin, Flintstone, Geranium leaf, Grapefruit, Orange, Patchouli, Pepper, Pink pepper, Vetiver, Cedar

Terre d'Hermes е елегантен мирис за мажи кој претставува хармонија на елементите - воздух и земја. Креиран е со класично машко трио: цитрус, дрво и мошус. Создаден е во 2006 година од Jean-Claude Ellena.

Дополнителни информации

Шифра HERTER
Земја на потекло Франција
Марка Hermes
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.