HERMES Terre D'Hermes Pure Parfum

Availability: Нема на залиха

HERMES Terre D'Hermes Pure Parfum HERMES Terre D'Hermes Pure Parfum 75 ml
ден 5.550,00

Terre d'Hermes е елегантен мирис за мажи кој претставува хармонија на елементите - воздух и земја. Креиран е со класично машко трио: цитрус, дрво и мошус. Создаден е во 2006 година од Jean-Claude Ellena.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Benzoin, Flintstone, Geranium leaf, Grapefruit, Orange, Patchouli, Pepper, Pink pepper, Vetiver, Cedar

Terre d'Hermes е елегантен мирис за мажи кој претставува хармонија на елементите - воздух и земја. Креиран е со класично машко трио: цитрус, дрво и мошус. Создаден е во 2006 година од Jean-Claude Ellena.

Дополнителни информации

Шифра HERTERPAR
Земја на потекло Франција
Марка Hermes
Тип Парфем
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.