HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP

Availability: Нема на залиха

HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP 30 ml
ден 2.500,00
HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP 50 ml
ден 2.650,00
HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP HUGO BOSS Boss Nuit Pour Femme EDP 75 ml
ден 3.630,00

BOSS Nuit Pour Femme е инспириран од елеганцијата на мал црн фустан и самодовербата која тој го пружа на жените. Парфемот ја надополнува софистицираноста на жената пред нејзиното вечерно излегување.

Започнува со модерни, елегантни и свежи ноти на алдехид и праска. Во срцето се женствените цветни ноти, а основата ја сочинуваат дрвенестите ноти.

Заштитно лице на парфемот е актерката Gwyneth Paltrow. Претставен е во 2012 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Aldehydes, Peach
  • Средни: Jasmine, Violet, White blossoms
  • Основни: Moss, Sandalwood

Дополнителни информации

Шифра HGBNUI
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Hugo Boss
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.