HUGO BOSS Orange Woman EDT

Availability: На залиха

HUGO BOSS Orange Woman EDT HUGO BOSS Boss Orange Woman EDT 30 ml

Нема на залиха

ден 1.880,00
HUGO BOSS Orange Woman EDT HUGO BOSS Boss Orange Woman EDT 50 ml
ден 2.000,00
HUGO BOSS Orange Woman EDT HUGO BOSS Boss Orange Woman EDT 75 ml
ден 2.720,00

Boss Orange е цветен мирис за жени, лансиран во 2009 година. Горна нота е црвено јаболко, средните ноти се цвет од портокал и бели цвеќиња; основни ноти се ванила, сандалово дрво и маслиново дрво.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Apple, Bergamot
  • Средни: Orange blossom, White blossoms
  • Основни: Olive wood, Sandalwood, Vanilla

Boss Orange е цветен мирис за жени, лансиран во 2009 година. Горна нота е црвено јаболко, средните ноти се цвет од портокал и бели цвеќиња; основни ноти се ванила, сандалово дрво и маслиново дрво.

Дополнителни информации

Шифра HGBORAWOM
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Hugo Boss
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.