HUGO BOSS Hugo Deep Red EDP

Availability: На залиха

HUGO BOSS Hugo Deep Red EDP HUGO BOSS Hugo Deep Red EDP 90 ml
ден 2.800,00

Deep Red by Hugo Boss е килибарен-ванила мирис за жени. Насочен кон силни и активни жени. Оваа овошна и цветна арома се отвора со ноти на црна рибизла, круша, мандарина и црвен портокал. Свежата најава на мирисот е проследена со лисја од ѓумбир, фрезија и хибискус во срцевината. Сензуалната завршница на композицијата е составена од сандалово дрво, калифорниски кедар, ванила и мошус. Создаден е во 2001 година. Креација на парфимерите Alain Astori и Beatrice Piquet.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Blood orange, Clementine, Mandarin orange, Blackcurrant
  • Средни: Freesia, Hibiscus, Ginger, Ginger flower, Tuberose
  • Основни: Musk, Sandalwood, Vanilla, Cedarwood

Deep Red by Hugo Boss е килибарен-ванила мирис за жени. Насочен кон силни и активни жени. Оваа овошна и цветна арома се отвора со ноти на црна рибизла, круша, мандарина и црвен портокал. Свежата најава на мирисот е проследена со лисја од ѓумбир, фрезија и хибискус во срцевината. Сензуалната завршница на композицијата е составена од сандалово дрво, калифорниски кедар, ванила и мошус. Создаден е во 2001 година. Креација на парфимерите Alain Astori и Beatrice Piquet.

Дополнителни информации

Шифра HGBDR
Земја на потекло Германија
Марка Hugo Boss
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Овошни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.