HUGO BOSS Hugo Woman Extreme EDP

Availability: На залиха

HUGO BOSS Hugo Woman Extreme EDP HUGO BOSS Hugo Woman Extreme EDP 75 ml
ден 3.070,00

Hugo Woman Extreme е скапоцена верзија на култниот мирис на Hugo Woman, со интензивна и ревитализирачка свежина што ја отелотворува екстремната самодоверба и женственост. Мирисот сe отвора со пенливи ноти на боровинка и црвена трева од Хималаите, најавен како неодоливо овошен и авантуристички свеж. Како што се развива мирисот, моќта на јасмин во зголемена концентрација создава бура од бели цвеќиња во срцето, комбинирана со акорди на црн чај. Килибарниот османтус ја формира основата на парфемот, додавајќи им сензуалност и софистицираност на останатите мирисни ноти.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Boysenberry, Senecio
  • Средни: Jasmine, Black tea
  • Основни: Osmanthus

Hugo Woman Extreme е скапоцена верзија на култниот мирис на Hugo Woman, со интензивна и ревитализирачка свежина што ја отелотворува екстремната самодоверба и женственост. Мирисот сe отвора со пенливи ноти на боровинка и црвена трева од Хималаите, најавен како неодоливо овошен и авантуристички свеж. Како што се развива мирисот, моќта на јасмин во зголемена концентрација создава бура од бели цвеќиња во срцето, комбинирана со акорди на црн чај. Килибарниот османтус ја формира основата на парфемот, додавајќи им сензуалност и софистицираност на останатите мирисни ноти.

Дополнителни информации

Шифра HGBEX
Земја на потекло Германија
Марка Hugo Boss
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Овошни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.