HUGO BOSS Hugo Now EDT

Availability: На залиха

HUGO BOSS Hugo Now EDT HUGO BOSS Hugo Now EDT 75 ml
ден 2.560,00
HUGO BOSS Hugo Now EDT HUGO BOSS Hugo Now EDT 125 ml
ден 3.220,00

Hugo Now by Hugo Boss е ароматично-воденест мирис за мажи, лансиран во 2020 година. Креација на парфимерот Frank Voelkl. Комбинација на свежи и ароматични ноти на кардамон, кора од лимон, лаванда, нане и ветивер. Овој ведар мирис е идеален за оние мажи со авантуристички дух, кои живеат за моментот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Cardamom, Lemon zest
  • Средни: Mint, Lavender, Aquozone
  • Основни: Haitian vetiver

Hugo Now by Hugo Boss е ароматично-воденест мирис за мажи, лансиран во 2020 година. Креација на парфимерот Frank Voelkl. Комбинација на свежи и ароматични ноти на кардамон, кора од лимон, лаванда, нане и ветивер. Овој ведар мирис е идеален за оние мажи со авантуристички дух, кои живеат за моментот.

Дополнителни информации

Шифра HGBNOW
Земја на потекло Германија
Марка Hugo Boss
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.