HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP

Availability: Нема на залиха

HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP 30 ml
ден 2.100,00
HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP 50 ml
ден 2.900,00
HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP HUGO BOSS Ma Vie Pour Femme EDP 75 ml
ден 3.860,00

Hugo Boss го лансира Boss Ma Vie Pour Femme летото во 2014 година како дел од истата линија во која припаѓаат Boss Nuit и Boss Jour.

Композицијата е опишана како свежа и единствена. Се состои од три целини наречени модерност, женственост и самодоверба.

Во горните ноти се наоѓа цвет од кактус и неговата зелена свежина. Во срцето е розевата фрезија, јасминот и деликатната роза. Во основата се дрвенестите ноти.

Заштитно лице на кампањата е актерката Gwyneth Paltrow.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Cactus blossom
  • Средни: Pink freesia, Jasmine, Rosebud
  • Основни: Cedarwood, Woods

Дополнителни информации

Шифра HGBMAV
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Hugo Boss
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.