ISSEY MIYAKE L´Eau Bleue D´Issey pour Homme Eau Fraiche EDT 125 ml

ден 3.250,00

Availability: Нема на залиха

L'Eau Bleu d'Issey Eau Fraiche е машки парфем претставен во 2006 година како лимитирано издание. Отвора со ноти на бергамот, рузмарин и мента, во срцето е роза со акорди на дрво и розев бибер, додека во ниските ноти се белиот пачули и мошус.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mint, Rosemary
  • Средни: May rose, Mate, Peony
  • Основни: Musk, White patchouli

Дополнителни информации

Шифра ISM003
Земја на потекло Франција
Марка Issey Miyake
Милилитража 125
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.