ISSEY MIYAKE L´Eau Bleue D´Issey pour Homme EDT 125 ml

ден 2.800,00

Availability: Нема на залиха

10 години по L'Eau d'Issey, романтичниот дизајнер Issey Miyake предлага нова мирисна мелодија: топла, мистериозна, сина. Романтично цветно срце на композицијата базирано на дрвенесто-зачинска подлога.

Креирано од Jacques Cavallier во 2004 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lime, Mandarin, Orange, Rosemary
  • Средни: Ginger, Lavender, Pink pepper, Juniper berry, Cypress
  • Основни: Amber, Oakmoss, Patchouli, Sandalwood, Cedar

Дополнителни информации

Шифра ISM004
Земја на потекло Франција
Марка Issey Miyake
Милилитража 125
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група No

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.