ISSEY MIYAKE L`Eau D`Issey pour Homme EDT

Availability: Нема на залиха

ISSEY MIYAKE L`Eau D`Issey pour Homme EDT ISSEY MIYAKE L'Eau D'Issey pour Homme EDT 75 ml
ден 3.130,00
ISSEY MIYAKE L`Eau D`Issey pour Homme EDT ISSEY MIYAKE L`Eau D`Issey pour Homme EDT 125 ml
ден 3.610,00

Issey Miyake користи многу ретки и необични компоненти за своите парфеми со цел да постигне ефект на безгранична и вонвременска слобода. L'Eau d'Issey Pour Homme е создаден со идеја да биде универзална тоалетна вода за сите прилики.

Овој дрвенесто-воден мирис го создал Jacques Cavallier во 1994 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Verbena, Coriander, Mandarin, Clary sage, Yuzu, Cypress
  • Средни: Bourbon geranium, Nutmeg, Saffron, Waterlily, Cinnamon
  • Основни: Amber, Cyprioll, Musk, Sandalwood, Tobacco, Vetiver

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Issey Miyake
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.