ISSEY MIYAKE L`Eau D`Issey pour Homme Giftset EDT 125 ml + Shower Gel 50 ml + After Shave Balm 50 ml

ден 3.950,00

Availability: На залиха

Issey Miyake користи многу ретки и необични компоненти за своите парфеми со цел да постигне ефект на безгранична и вонвременска слобода. L'Eau d'Issey Pour Homme е создаден со идеја да биде универзална тоалетна вода за сите прилики.

Овој дрвенесто-воден мирис го создал Jacques Cavallier во 1994 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Verbena, Coriander, Mandarin, Clary sage, Yuzu, Cypress
  • Средни: Bourbon geranium, Nutmeg, Saffron, Waterlily, Cinnamon
  • Основни: Amber, Cyprioll, Musk, Sandalwood, Tobacco, Vetiver

Дополнителни информации

Шифра ISM021
Земја на потекло Франција
Марка Issey Miyake
Милилитража No
Тип Сет
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.