ISSEY MIYAKE L'Eau Majeure D'Issey EDT

Availability: На залиха

ISSEY MIYAKE L'Eau Majeure D'Issey EDT ISSEY MIYAKE L'Eau Majeure D'Issey EDT 50 ml
ден 2.460,00
ISSEY MIYAKE L'Eau Majeure D'Issey EDT ISSEY MIYAKE L'Eau Majeure D'Issey EDT 100 ml
ден 3.080,00

L'Eau Majeure d'Issey е мирис со дрвенест и воден карактер кој започнува со свеж цитрус. Срцето на парфемот го имитира солениот мирис на морскиот ветер, потпрен на дрвената подлога што ја одржува конзистентноста на составот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Grapefruit
  • Средни: Ambergris
  • Основни: Cashmeran

L'Eau Majeure d'Issey е мирис со дрвенест и воден карактер кој започнува со свеж цитрус. Срцето на парфемот го имитира солениот мирис на морскиот ветер, потпрен на дрвената подлога што ја одржува конзистентноста на составот.

Дополнителни информации

Шифра ISMMAJ
Земја на потекло Франција
Марка Issey Miyake
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.