ISSEY MIYAKE Nuit d'Issey Parfum

Availability: Нема на залиха

ISSEY MIYAKE Nuit dIssey Parfum ISSEY MIYAKE Nuit d'Issey Parfum 75 ml
ден 3.250,00
ISSEY MIYAKE Nuit dIssey Parfum ISSEY MIYAKE Nuit d'Issey Parfum 125 ml
ден 3.490,00

Nuit d'Issey Parfume е дрвенесто-зачинест мирис за мажи, лансиран во 2015 година. Привлечен и мистериозен состав што потсетува на темна ноќ. Се отвора со акорди од грејпфрут и розова пиперка. Кожата и ванилата во срцето даваат елегантен шмек на композицијата. Богатата база се состои од тонка апсолут и пачули.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Grapefruit, Pink pepper
  • Средни: Leather, Vanilla
  • Основни: Tonka bean absolute, Patchouli

Nuit d'Issey Parfume е дрвенесто-зачинест мирис за мажи, лансиран во 2015 година. Привлечен и мистериозен состав што потсетува на темна ноќ. Се отвора со акорди од грејпфрут и розова пиперка. Кожата и ванилата во срцето даваат елегантен шмек на композицијата. Богатата база се состои од тонка апсолут и пачули.

Дополнителни информации

Шифра ISMNUITPARFUM
Земја на потекло Франција
Марка Issey Miyake
Тип Парфем
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.