JAGUAR Classic Black EDT

Availability: На залиха

JAGUAR Classic Black EDT JAGUAR Classic Black EDT 100 ml
ден 1.790,00

Classic Black е претставен во 2009 година како лимитиранa ориенталнa fougere композиција од елегантен и класичен стил. Се отвора со освежителни ноти на мандарина, горчлив портокал и зелено јаболко. Кардамон, црн чај, мошус и здравец се наоѓаат во срцето, опкружени со освежителни морски тонови. Основата се состои од сандалово дрво, кедар, мов, тонка, ветивер и мошус. Парфемер на композицијата е Dominique Preyssas.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bitter orange, Green apple, Mandarin orange
  • Средни: Geranium, Cardamom, Marine notes, Nutmeg, Black tea
  • Основни: White musk, Sandalwood, Vetiver, Cedar

Classic Black е претставен во 2009 година како лимитиранa ориенталнa fougere композиција од елегантен и класичен стил. Се отвора со освежителни ноти на мандарина, горчлив портокал и зелено јаболко. Кардамон, црн чај, мошус и здравец се наоѓаат во срцето, опкружени со освежителни морски тонови. Основата се состои од сандалово дрво, кедар, мов, тонка, ветивер и мошус. Парфемер на композицијата е Dominique Preyssas.

Дополнителни информации

Шифра JAGCLBLACK
Земја на потекло Франција
Марка Jaguar
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.