JAGUAR for Men Evolution EDT

Availability: На залиха

JAGUAR for Men Evolution EDT JAGUAR for Men Evolution EDT 100 ml
ден 1.930,00

Jaguar лансираше мирис Jaguar for Men во 1988 година, кој е окарактеризиран како зелено-ароматичен со кожни акорди и ладни зачини. До ден денес Jaguar for Men остана класика на оваа дизајнерска куќа, со продадени милиони шишиња ширум светот. Неговиот наследник пристигнува на пазарот во 2014 година под името Jaguar For Men Evolution, дизајниран да прикаже софистициран стил и урбани господа. Новиот парфем е олицетворение на машката зрелост со темно сино тело на шишето што симболизира безвременска елеганција. Со модернизирање на старото издание е постигнат возбудлив дизајн кој ги комбинира традицијата и современите начини.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Spearmint, Orange, Basil
  • Средни: Clary sage, Cardamom, Apple, Lavender
  • Основни: Amber, Sandalwood, Musk

Jaguar лансираше мирис Jaguar for Men во 1988 година, кој е окарактеризиран како зелено-ароматичен со кожни акорди и ладни зачини. До ден денес Jaguar for Men остана класика на оваа дизајнерска куќа, со продадени милиони шишиња ширум светот. Неговиот наследник пристигнува на пазарот во 2014 година под името Jaguar For Men Evolution, дизајниран да прикаже софистициран стил и урбани господа. Новиот парфем е олицетворение на машката зрелост со темно сино тело на шишето што симболизира безвременска елеганција. Со модернизирање на старото издание е постигнат возбудлив дизајн кој ги комбинира традицијата и современите начини.

Дополнителни информации

Шифра JAGEVO
Земја на потекло Франција
Марка Jaguar
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.