JEAN PAUL GAULTIER Classique EDT

Availability: Нема на залиха

JEAN PAUL GAULTIER Classique EDT JEAN PAUL GAULTIER Classique EDT 100 ml
ден 4.020,00

Мирис кој ветува задоволство, дрзок и сладок, ги буди чувтвата.

Високите ноти се зачинети со свеж анис. Во средината се наоѓаат цвет од портокал, возбудливиот ѓумбир како моќен афродизијак. Основата ја сочинуваат ванила и сензуален килибар.

Креиран е во 1993 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Mandarin, Orange blossom, Rose, Star anise
  • Средни: Ginger, Iris, Orchid, Plum, Ylang-ylang
  • Основни: Amber, Musk, Vanilla

Дополнителни информации

Шифра JPGCLAEDT
Земја на потекло Франција
Марка Jean Paul Gaultier
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.