JEAN PAUL GAULTIER La Belle EDP

Availability: На залиха

JEAN PAUL GAULTIER La Belle EDP JEAN PAUL GAULTIER La Belle EDP 100 ml
ден 5.730,00

Jean Paul Gaultier нè пушта во неговата градина, место на искушение и привлечност помеѓу La Belle и Le Beau, новите парфеми за жени и мажи од JPG. Оваа женска парфимирана вода е резултат на спојот од ванила, свеж бергамот и неверојатна круша. Претставен е во 2019 година, а е креација на парфимерите Quentin Bisch и Sonia Constant.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Bergamot
  • Средни: Floral Notes, Leather
  • Основни: Vanilla, Vetiver, Amber, Musk

Jean Paul Gaultier нè пушта во неговата градина, место на искушение и привлечност помеѓу La Belle и Le Beau, новите парфеми за жени и мажи од JPG. Оваа женска парфимирана вода е резултат на спојот од ванила, свеж бергамот и неверојатна круша. Претставен е во 2019 година, а е креација на парфимерите Quentin Bisch и Sonia Constant.

Дополнителни информации

Шифра JPGLABELLE
Земја на потекло Франција
Марка Jean Paul Gaultier
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Овошни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.