JEAN PAUL GAULTIER Le Male Collector Edition 2017 EDT 125 ml

ден 4.700,00

Availability: Нема на залиха

Le Male е магнетно привлечен мирис, интензивен и сензибилен. Заведува со својата единственост и контраст.

Во високите ноти се појавуваат мента, лаванда и бергамот. Во средината на композицијата се цимет, ким и цвет од портокал, а во основата ванила и дрвенести ноти.

Креатор на мирисот е Francis Kurkdjian.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Tarragon, Cardamom, Lavender, Mint
  • Средни: Caraway, Neroli, Cinnamon
  • Основни: Amber, Sandalwood, Tonka bean, Vanilla, Cedarwood

Дополнителни информации

Шифра JPG013
Земја на потекло Франција
Марка Jean Paul Gaultier
Милилитража 125
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.