JEAN PAUL GAULTIER So Scandal EDP

Availability: На залиха

JEAN PAUL GAULTIER So Scandal EDP JEAN PAUL GAULTIER So Scandal EDP 80 ml
ден 6.350,00

So Scandal! од Jean Paul Gaultier е секси овошна и цветна бомба. Отворањето го истакнува богатиот ликер од малина во комбинација со зрели црвени плодови и сок од портокали. Млечниот и кремаст цветен букет што следи е збогатен со пенливи шампањски акорди, давајќи и на композицијата живост, неограничувајќи ја само на слатките нијанси. Претставен е во 2020 година, креација на парфимерите Fabrice Pellegrin и Daphne Bugey.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Tuberose, Raspberry, Milk, Jasmine Sambac, Orange Blossom
  • Средни:
  • Основни:

So Scandal! од Jean Paul Gaultier е секси овошна и цветна бомба. Отворањето го истакнува богатиот ликер од малина во комбинација со зрели црвени плодови и сок од портокали. Млечниот и кремаст цветен букет што следи е збогатен со пенливи шампањски акорди, давајќи и на композицијата живост, неограничувајќи ја само на слатките нијанси. Претставен е во 2020 година, креација на парфимерите Fabrice Pellegrin и Daphne Bugey.

Дополнителни информации

Шифра JPGSOSCANDAL
Земја на потекло Франција
Марка Jean Paul Gaultier
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.