JIMMY CHOO for Women EDP

Availability: На залиха

JIMMY CHOO for Women EDP JIMMY CHOO for Women EDP 60 ml

Нема на залиха

ден 2.980,00
JIMMY CHOO for Women EDP JIMMY CHOO for Women EDP 100 ml
ден 3.690,00

Дизајнерската куќа Jimmy Choo го претставува својот прв истоимен парфем Jimmy Choo Eau de Parfum во 2011 година. Eau de Toilette верзијата се појавува една година подоцна како мирис кој представува "аура на женственоста", наменет за силни жени полни со самодоверба, забавни и разиграни.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Italian orange
  • Средни: Tiger orchid
  • Основни: Toffee, Indonesian patchouli

Дополнителни информации

Шифра JIMEDP
Земја на потекло Франција
Марка Jimmy Choo
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.