JOOP! Joop Homme EDT 125 ml

ден 2.740,00

Availability: На залиха

Сензуален и ориентален мирис кој почнува со свежи цитрусни акорди на мандарина, лимон, бергамот и цвет од портокал. Цветното срце го сочинуваат јасминот, момината солза, хелиотропот и циметот. Егзотичната основа вклучува слатки и дрвенести ноти.

Парфемот е креиран од Michel Almairac во 1989 година.

Производот е фабрички спакуван без целофан.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin, Orange blossom, Lemon
  • Средни: Heliotrope, Jasmine, Lily-of-the-valley, Cinnamon
  • Основни: Patchouli, Sandalwood, Tonka bean, Vanilla

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Joop
Милилитража 125
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група No

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.