KALLOS KJMN БЛАНШ 35 гр.

ден 60,00

Availability: На залиха

Универзална формула за сите техники на избелување која комбинира високо осветлувачки својства и заштитно дејство, за интензивно осветлување без оштетување на косата.
Начин на употреба: ставете го бланшот во не-метален сад. Додадете 60мл хидроген од 3%, 6%, 9% или 12% во зависност од квалитетот на косата и посакуваното ниво на осветлување. Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Не користете неразреден хидроген. Нанесете ја смесата на сува, немиена коса. Оставете да делува 15-35 минути и измијте ја косата. Внимание: може да предизвика алергиски реакции. Да не се користи на трепки или веѓи. Избегнувајте контакт со очите, во спротивно измијте ги со многу вода и побарајте медицинска помош. Користете заштитни ракавици. Држете подалеку од дофат на деца. Не користете на иритирана кожа. За професионална употреба.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Универзална формула за сите техники на избелување која комбинира високо осветлувачки својства и заштитно дејство, за интензивно осветлување без оштетување на косата. Начин на употреба: ставете го бланшот во не-метален сад. Додадете 60мл хидроген од 3%, 6%, 9% или 12% во зависност од квалитетот на косата и посакуваното ниво на осветлување. Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Не користете неразреден хидроген. Нанесете ја смесата на сува, немиена коса. Оставете да делува 15-35 минути и измијте ја косата. Внимание: може да предизвика алергиски реакции. Да не се користи на трепки или веѓи. Избегнувајте контакт со очите, во спротивно измијте ги со многу вода и побарајте медицинска помош. Користете заштитни ракавици. Држете подалеку од дофат на деца. Не користете на иритирана кожа. За професионална употреба.

Дополнителни информации

Шифра 600200
Земја на потекло Унгарија
Марка Kallos
Милилитража Нема
Тип Нема
Сезона Нема
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.