KENZO Flower By Kenzo EDP

Availability: На залиха

KENZO Flower By Kenzo EDP KENZO Flower By Kenzo EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 3.430,00
KENZO Flower By Kenzo EDP KENZO Flower By Kenzo EDP 100 ml
ден 4.180,00

Flower by Kenzo е ориентален, цветен мирис за жени, претставен во 2000 година, а е креација на Alberto Morillas. Чист и необичен, ја поврзува природата со градскиот живот, емотивноста со современата градска брзина. Пудрест цветен парфем со три основни ноти.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Ginger, Lychee, Mandarin orange, Violet
  • Средни: Camellia, Mimosa, Rose
  • Основни: Amber, Patchouli, Vanilla, Frankincense, White musk

Flower by Kenzo е ориентален, цветен мирис за жени, претставен во 2000 година, а е креација на Alberto Morillas. Чист и необичен, ја поврзува природата со градскиот живот, емотивноста со современата градска брзина. Пудрест цветен парфем со три основни ноти.

Дополнителни информации

Шифра KNZFLOWER
Земја на потекло Франција
Марка Kenzo
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.