KENZO Homme EDP

Availability: На залиха

KENZO Homme EDP KENZO Homme EDP 100 ml
ден 3.270,00

Популарниот дрвенесто-морски машки мирис на дизајнерската куќа Kenzo, Kenzo Pour Homme од 1991 година, во 2016 година го добива своето ново издание Kenzo Homme Eau De Parfum, инспирирано од океанот. Новиот Kenzo Homme е најавен како мирис на слободниот маж кој црпи енергија од природата. Нова, ароматична, дрвеносто-водена креација потпишана од парфимерите Nathalie Gracia-Cetto и Olivier Pescheux. Мирисот е комбинација на свежина и неодолива сензуалност.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mint, Citrus, Cardamom
  • Средни: Sea notes, Sage, Spices
  • Основни: Vetiver, Sandalwood, Cedar, Vanilla

Популарниот дрвенесто-морски машки мирис на дизајнерската куќа Kenzo, Kenzo Pour Homme од 1991 година, во 2016 година го добива своето ново издание Kenzo Homme Eau De Parfum, инспирирано од океанот. Новиот Kenzo Homme е најавен како мирис на слободниот маж кој црпи енергија од природата. Нова, ароматична, дрвеносто-водена креација потпишана од парфимерите Nathalie Gracia-Cetto и Olivier Pescheux. Мирисот е комбинација на свежина и неодолива сензуалност.

Дополнителни информации

Шифра KNZHOMMEEDP
Земја на потекло Франција
Марка Kenzo
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.