LALIQUE Le Parfum EDP

Availability: На залиха

LALIQUE Le Parfum EDP LALIQUE Le Parfum EDP 100 ml
ден 2.940,00

Lalique Le Parfum е ориентален мирис за жени промовиран во 2005 година. Носот зад овој мирис е Dominique Ropion. Класичната елеганција на ова шише е инспирирана од делото на René Lalique од 1935 година, "Masque de Femme".

Dominique Ropion се погрижи да ја претстави страста на прекрасниот ориент скриен во капките на овој заводлив парфем, во кој слаткиот свеж бергамот ја отвора вратата кон заводливите ноти на розата крунисана со ловоров лист. Срцето е слатко, цветно, интензивно и едноставно совршено, со јасмин, хелиотроп, а основата носи прашкаста мека и топла прегратка од ванила, сандалово дрво, пачули и тонка.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Bay leaf, Pink pepper
  • Средни: Heliotrope, Jasmine
  • Основни: Patchouli, Sandalwood, Tonka bean, Vanilla

Lalique Le Parfum е ориентален мирис за жени промовиран во 2005 година. Носот зад овој мирис е Dominique Ropion. Класичната елеганција на ова шише е инспирирана од делото на René Lalique од 1935 година, "Masque de Femme". Dominique Ropion се погрижи да ја претстави страста на прекрасниот ориент скриен во капките на овој заводлив парфем, во кој слаткиот свеж бергамот ја отвора вратата кон заводливите ноти на розата крунисана со ловоров лист. Срцето е слатко, цветно, интензивно и едноставно совршено, со јасмин, хелиотроп, а основата носи прашкаста мека и топла прегратка од ванила, сандалово дрво, пачули и тонка.

Дополнителни информации

Шифра LALLEPARFUM
Земја на потекло Франција
Марка Lalique
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.