LANCOME La Nuit Tresor EDP

Availability: Нема на залиха

LANCOME La Nuit Tresor EDP LANCOME La Nuit Trésor EDP 50 ml
ден 4.300,00
LANCOME La Nuit Tresor EDP LANCOME La Nuit Trésor EDP 75 ml
ден 6.060,00

La Nuit Tresor од Lancome е ориентален, гурмански мирис за жени, претставен во февруари 2015 година. Парфемот е најавен како композиција од гурмански афродизијак и љубовен напиток, креиран од парфимерите Christophe Raynaud и Amandine Clerc-Marie. Шишето има дијамантски облик, украсен со сатенска црна ружа и машна. Заштитни лица на кампањата се Penelope Cruz и Ilay Kurelovic.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Black rose
  • Средни: Tahitian vanilla orchid
  • Основни: Frankincense, Papyrus, Lychee praliné

La Nuit Tresor од Lancome е ориентален, гурмански мирис за жени, претставен во февруари 2015 година. Парфемот е најавен како композиција од гурмански афродизијак и љубовен напиток, креиран од парфимерите Christophe Raynaud и Amandine Clerc-Marie. Шишето има дијамантски облик, украсен со сатенска црна ружа и машна. Заштитни лица на кампањата се Penelope Cruz и Ilay Kurelovic.

Дополнителни информации

Шифра LANTRENUI
Земја на потекло Франција
Марка Lancome
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.