LANCOME La Vie Est Belle EDP

Availability: На залиха

LANCOME La Vie Est Belle EDP LANCOME La Vie Est Belle EDP 30 ml

Нема на залиха

ден 3.950,00
LANCOME La Vie Est Belle EDP LANCOME La Vie Est Belle EDP 50 ml
ден 4.980,00
LANCOME La Vie Est Belle EDP LANCOME La Vie Est Belle EDP 75 ml
ден 5.690,00
LANCOME La Vie Est Belle EDP LANCOME La Vie Est Belle EDP 100 ml
ден 6.490,00

Lancome го лансира La Vie Est Belle во есента 2012 година. Концептот на овој мирис претставува три идеи за природна и едноставна убавина, слобода и избор на сопствената визија за среќа. Мирисот претставува поглед на животот, инспириран од среќа и уживање во мали нешта.

Парфемот е креиран од Olivier Polge, Dominique Ropion и Anne Flipo.

Заштитно лице на кампањата е актерката Julia Roberts.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

 • Горни: Pear, Black currant
 • Средни: Iris, Jasmine, Orange blossom
 • Основни: Patchouli, Praliné, Tonka bean, Vanilla

Дополнителни информации

Шифра LANLVEB
Земја на потекло Франција
Марка Lancome
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

5
1рангирање
5 ☆
1
4 ☆
0
3 ☆
0
2 ☆
0
1 ☆
0
Дадете ваше мислење
Најкорисни мислења за производот од купувачи
 • 1 од 1 сметаат дека ова мислење е корисно

  Lancôme la vie Es belle

  Sovrsenstvo!!! Parfem koj trae I SE pameti!

  Од на

  Коментирајте
  Дали ова мислење беше корисно за вас?

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.