LANCOME La Vie Est Belle L'Eclat EDP

Availability: На залиха

LANCOME La Vie Est Belle L'Eclat EDP LANCOME La Vie Est Belle L'Eclat EDP 50 ml
ден 4.980,00

Lancome го лансира La Vie Est Belle во есента 2012 година. Концептот на овој мирис претставува три идеи за природна и едноставна убавина, слобода и избор на сопствената визија за среќа. Мирисот претставува поглед на животот, инспириран од среќа и уживање во мали нешта.

Парфемот е креиран од Olivier Polge, Dominique Ropion и Anne Flipo.

Заштитно лице на кампањата е актерката Julia Roberts.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin, Freesia
  • Средни: Orange blossom absolute, Iris pallida concrete, Jasmine sambac absolute
  • Основни: Vanilla bean, Sandalwood, Patchouli

Дополнителни информации

Шифра LANLVEBECLAT
Земја на потекло Франција
Марка Lancome
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.