LANCOME Magie Noire EDT

Availability: На залиха

LANCOME Magie Noire EDT LANCOME Magie Noire EDT 75 ml
ден 4.980,00

Magie Noir или “црна магија”, е класичен мирис од куќата на Lancome. Има уникатен состав кој не го следи стандардниот развој на горна нота, средната нота и основната нота.

Се отвора и целосно го открива својот карактер, и тогаш насоката на неговиот развој одеднаш се менува и почнува да се движи во спротивна насока, завршувајќи таму каде што започна. И денес, Magie Noir е еден од најмагичните ориентални мириси.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Blackcurrant, Hyacinth, Green notes, Bergamot, Raspberry
  • Средни: Honey, Iris, Jasmine, Lily of the valley, Narcissus, Tuberose, Ylang-ylang, Oriental rose
  • Основни: Patchouli, Vetiver, Civet, Castoreum, Musk, Oakmoss, Benzoin
  • Magie Noir или “црна магија”, е класичен мирис од куќата на Lancome. Има уникатен состав кој не го следи стандардниот развој на горна нота, средната нота и основната нота. Се отвора и целосно го открива својот карактер, и тогаш насоката на неговиот развој одеднаш се менува и почнува да се движи во спротивна насока, завршувајќи таму каде што започна. И денес, Magie Noir е еден од најмагичните ориентални мириси.

Дополнителни информации

Шифра LANMN
Земја на потекло Франција
Марка Lancome
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.