LANVIN Eclat D`Arpege EDP

Availability: На залиха

LANVIN Eclat D`Arpege EDP LANVIN Eclat D`Arpege EDP 30 ml

Нема на залиха

ден 1.550,00
LANVIN Eclat D`Arpege EDP LANVIN Eclat D`Arpege EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 2.050,00
LANVIN Eclat D`Arpege EDP LANVIN Eclat D`Arpege EDP 100 ml
ден 2.790,00

Eclat d’Arpège е лежерен цветно-овошен мирис со деликатна композиција и акорди од јоргован и лист од зелен лимон.

Парфемот е креиран од Karine Dubreuil во 2002 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lilac, Sicilian lemon, Freesia
  • Средни: Green tea, Peach leaf, Peony
  • Основни: White cedar, White musk, Amber

Дополнителни информации

Шифра LVNECL
Земја на потекло Франција
Марка Lanvin
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.