LANVIN Jeanne Couture EDP

Availability: Нема на залиха

LANVIN Jeanne Couture EDP LANVIN Jeanne Couture EDP 30 ml
ден 1.650,00
LANVIN Jeanne Couture EDP LANVIN Jeanne Couture EDP 50 ml
ден 2.100,00
LANVIN Jeanne Couture EDP LANVIN Jeanne Couture EDP 100 ml
ден 2.550,00

Jeanne Lanvin Couture е претставен како нова интерпретација на првенецот Jeanne Lanvin со софистицирана композиција, рафинирани нијанси и префинета дрвенеста основа. Ја карактеризира женственоста и стилот на куќата Lanvin.

Парфемот е креиран во 2012 година од Domitille Bertier.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Raspberry, Violet leaf
  • Средни: Magnolia, Plum
  • Основни: Musk, Cedar

Дополнителни информации

Шифра LVNCOUT
Земја на потекло Франција
Марка Lanvin
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.