Проблематично лице

7 Производ(и)

 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN SOS ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ 100 ml.
  Ултра прочистувачки пилинг за масна и проблематична кожа на лицето. Длабински и нежно ја прочистува кожата без да создава иритации. Ефикасно го намалува непосакуваниот сјај, го изедначува тенот и го подобрува изгледот на кожата на лицето. Употреба: Нанесете мала количина на сува кожа на лицето и вратот. Избегнувајте го делот околу очите. Масирајте со нежни, кружни движења и добро измијте со вода. Користете 1-2 пати неделно.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN ГЕЛ ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 200 ml.
  Ултра прочистувачки гел за масна кожа на лицето. Наменет за проблематично лице, длабински ја прочистува кожата, го отстранува вишокот на себум, ги отстранува нечистотиите и остатоците од шминка. Употреба: се нанесува секое утро и вечер на влажна кожа на лицето со нежна масажа, а потоа се измива. Избегнувајте ги очите и усните.
  ден 210,00
  Преглед
 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN ГЕЛ+ПИЛИНГ+МАСКА ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 200 ml.
  Гел, пилинг и маска за проблематично лице со масна или комбинирана кожа. Употреба: Како гел - нанесете мала количина од гелот и масирајте со крожни движења и добро измијте го лицето. Како пилинг - 1 до 2 пати неделно нанесете на влажна кожа и масирајте со интензивни движења и добро измијте го лицето. Како маска - нанесете на лице, оставете да делува 15-20 минути и измијте го лицето.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN КРЕМА ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 75 ml.
  Крема за матифицирање и хидратација на масна или комбинирана кожа. Наменета за проблематична кожа на лицето. Употреба: се нанесува секое утро и вечер на кожата на лицето.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN МАСКА ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 2во1 5 ml.
  Чекор 1: Загревачки пилинг за прочистување на порите. Ефикасно ги ослободува порите и ги редуцира црнките. Професионален третман за прецизно прочистување на порите. Нежна загревачка формула која ги отвора порите и ги отстранува нечистотиите. Употреба: нанесете на влажна кожа и масирајте со кружни движења до загревање и оставете да делува 1-2 минути. Добро измијте го лицето и исушете ја кожата. Користете 1-2 пати неделно. Чекор 2: Разладувачка крио маска. Ефикасно ги затвора порите, ја минимизира нивната видливост и спречува создавање на црнки. Ја освежува, матифицира, смирува и ја хидрира кожата на лицето. Употреба: нанесете дебел слој на лицето и оставете да делува 10 минути. Добро измијте го лицето. Користете 1-2 пати неделно.
  ден 50,00
  Преглед
 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN РОЛОН ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 15 ml.
  Ултра ефикасен ролон против акни (мозолчиња, црнки) со антибактериско дејство. Го контролира лачењето на жлездите, ја подобрува состојбата на лицето, го изедначува тенот и го враќа здравиот изглед на лицето. За масна и комбинирана кожа. Начин на употреба: Гелот се нанесува дирекно врз акните и околу нив, веднаш штом се појават. Може да се користи и под крема. Избегнувајте го делот околу очите и усните.
  ден 220,00
  Преглед
 • EVELINE CLEAN YOUR SKIN ТОНИК ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 225 ml.
  Тоник без алкохол за прочистување и матифицирање на масна или комбинирана. Наменет за проблематична кожа, склона кон акни. Употреба: се нанесува секое утре и вечер со употреба на блазници. Внимание: избегнувајте контакт со очите и усните.
  ден 190,00
  Преглед