Серуми за лице

2 Производ(и)

 • CERA DI CUPRA Collagen & Vitamin Serum 30 ml

  Концентриран колагенски серум со витамини. Спречува губење на цврстината и еластичноста на кожата. Повторно ја згуснува и зацврстува, штити и го осветлува тенот, ја зајакнува структурата на кожата со стимулирање на процес на нејзина обнова. Содржи морски колаген, мултивитамински комплекс, екстракт од ферментиран мед кој ги зголемува хранливите и заштитните својства на овој серум.

  Начин на употреба: нанесете на чиста кожа секое утро и вечер со масажа додека целосно не се апсорбира. Може да се користи самостално на специфични делови на кожата или додадете неколку капки во Cera di Cupra хијалуронската крема. Може да се користи и како основа за шминка.

  ден 740,00
  Преглед
 • CERA DI CUPRA Hyaluronic Serum 30 ml

  Концентриран серум со три видови на хијалуронска киселина - со висока молекуларна тежина која овозможува хидратација и заштита на кожата, со средна молекуларна тежина за подобрување на еластичноста на кожата, со ниска молекуларна тежина за успорување на појавата на брчки.

  Начин на употреба: нанесете на чиста кожа секое утро и вечер со масажа додека целосно не се апсорбира. Може да се користи самостално на специфични делови на кожата или додадете неколку капки во Cera di Cupra хијалуронската крема. Може да се користи и како основа за шминка.

  ден 740,00
  Преглед