Нокти

27 Производ(и)

 • EVELINE ОТСТРАНУВАЧ НА ЛАК ЗА НОКТИ 8во1 150 мл.
  Професионален отстранувач на лак за нокти без ацетон, ефикасно и нежно го отстранува секој тип на лак од ноктите, природни или вештачки. Темелно ги чисти и одмастува ноктите и ги припрема за нареден третман. Начин на употреба: Се нанесува на козмечка вата и се чисто ноктот од секаков вид на лак.
  ден 200,00
  Преглед
 • EVELINE ОТСТРАНУВАЧ НА ЛАК ЗА НОКТИ БЕЗ АЦЕТОН 3 во 1
  Професионален отстранувач на лак за нокти без ацетон. Супер ефикасно и нежно ги отстранува сите типови на лак од природни и вештачки нокти. Темелно го чисти ноктот и го припрема за следен третман. Збогатен со витамински комплекс А, Е, F и арганско масло.
  ден 210,00
  Преглед
 • EVELINE СПРЕЈ ЗА БРЗО СУШЕЊЕ НА ЛАК ЗА НОКТИ
  Професионален спреј за побрзо сушење на лакот за нокти. Употреба: Испрскајте ги ноктите по лакирањето и почекајте додека целосно не се исушат.
  ден 260,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ 3во1 12 мл
  Комплексно 3 во 1 решение за брз и долготраен маникир. Го суши лакот за нокти, му дава интензивен сјај за 60 секунди. Создава заштитен слој на површината кој спречува пукање на лакот и го продолжува неговата трајност до 7 денови. Содржи филтри кои спречуваат лакот да избледе и матира. Начин на употреба: По боењето на ноктите со вашиот омилен лак од Eveline Cosmetics, почекајте 2 минути и нанесете 1 слој од производот.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ 8во1 12 мл
  Револуционерна формула со активен комплекс Strong Nail* длабоко продира во структурата на ноктите, ефикасно ги регенерира и реконструира. Максимално ги зацврстува и го стимулира нивниот раст. Ја подобрува флексибилноста и ги прави поотпорни на механички оштетувања. Ги заштитува од пукање, кршење и листање. Ја измазнува површината на ноктите и ги прави сјајни. По 10 дена од третманот, сите проблеми со ноктите исчезнуваат. Начин на употреба: Начин на употреба: Ден 1: нанесете слој на ноктите. Ден 2: нанесете втор слој. Ден 3: отстранете ги претходно нанесените 2 слоја и повторете ја постапката. Користете од 2-3 недели, а потоа еднаш неделно како основа. Внимание: Не нанесувајте на оштетени нокти. Содржи 2% формалдехид. Пред употреба, заштитете ги кутикулите со маслинка или крема. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ 8во1 ЗЛАТЕН СЈАЈ 12 мл
  Луксузна златна терапија за зацврстување на ноктите со активен Strong Nail комплекс, навлегува длабоко во структурата на ноктот, го обновува, регенерира и го стимулира неговиот раст. Ги пополнува микропразнините и го зајакнува ноктот, а во исто време му дава оптимално ниво на хидратација. Заштитува од пукање, кршење и листање на ноктите и ја зголемува отпорноста од механички оштетувања. Создава заштитен слој на површината на ноктот, а неговите деликатни честици даваат сјаен златен ефект. По 10 дена ноктите стануваат сјајни и мазни. Начин на употреба: Протресете пред употреба. Ден 1: нанесете дирекно на ноктот. Ден 2: Нанесете втор слој. Ден 3: отстранете ги претходно нанесените слоеви, и повторете го третманот. Користете 2-3 недели, а потоа еднаш неделно како основа. Внимание: Не нанесувајте на оштетени нокти (после отстранување на хибриден или акрилен маникир). Пред употреба намачкајте ги кутикулите со масло или крем. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо. Содржи 2% формалдехид. Тестирајте од алергиски реакции. Да се чува подалеку од дофат на деца.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ 8во1 СРЕБРЕН СЈАЈ 12 мл
  Луксузна сребрена терапија за зацврстување на ноктите со активен Strong Nail комплекс, навлегува длабоко во структурата на ноктот, го обновува, регенерира и го стимулира неговиот раст. Ги пополнува микропразнините и го зајакнува ноктот, а во исто време му дава оптимално ниво на хидратација. Заштитува од пукање, кршење и листање на ноктите и ја зголемува отпорноста од механички оштетувања. Создава заштитен слој на површината на ноктот, а неговите деликатни честици даваат сјаен сребрен ефект. По 10 дена ноктите стануваат сјајни и мазни. Начин на употреба: Протресете пред употреба. Ден 1: нанесете дирекно на ноктот. Ден 2: Нанесете втор слој. Ден 3: отстранете ги претходно нанесените слоеви, и повторете го третманот. Користете 2-3 недели, а потоа еднаш неделно како основа. Внимание: Не нанесувајте на оштетени нокти (после отстранување на хибриден или акрилен маникир). Пред употреба намачкајте ги кутикулите со масло или крем. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо. Содржи 2% формалдехид. Тестирајте од алергиски реакции. Да се чува подалеку од дофат на деца.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ NAIL CEMENT + БАЗА 12 мл.
  Терапија за реконструкција и пополнување на ноктите кај механички оштетувања или од хемиски третман. Идеално ја измазнува површината на ноктот оштетен од микро-оштетувања. Витаминскиот комплекс интензивно го поттикнува растот и неговата биолошка обнова. Начин на употреба: Се нанесуваат 2 слоја еднаш неделно на чисти нокти. Може да се користи и како основа за лак за нокти.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ VITAMIN BOOSTER 6 во 1
  Идеален за многу оштетени нокти, особено по козметички третмани како акрилен или хибриден маникир.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ АРГАН ЕЛИКСИР 8 во 1 - 12 мл
  Масло за интензивна регенерација за кутикулите и ноктите. Ги храни и обновува кутикулите, ги зајакнува ноктите. Еликсир со концентрирана формула која брзо се абсорбира со уникатна комбинација на чист арган, масла од авокадо и бадем која го зајакнува заштитниот слој на кожата и ја штити од сушење. Ноктите добиваат сјај, мекост и стануваат отпорни на оштетувања, додека сувите и испукани кутикули стануваат меки и здрави по само 7 дена од првото нанесување. Начин на употреба: се нанесува секој ден (препорачливо пред спиење) еден слој на чисти и суви нокти и кутикули. Користете редовно, бидејќи секој слој навлегува длабоко во ноктите и кутикулите. Може долго да се користи затоа што содржи природни состојки. Може да се користи како заштита на кутикулите кога се прават третмани со формалдехид.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ДИЈАМАНТ 12 мл
  Кондиционер за екстремно силно зацврстување со титаниум и дијамант. На површината на ноктите создава супер тврд слој кој ги штити ноктите од пукање, кршење и оштетување. Кондиционерот дава и длабинска хидратација, гарантирајќи еластичност и здрав изглед на ноктите. Начин на употреба: Се нанесува секој ден по 1 слој на ноктите. По 3 дена отстранете ги нанесените слоеви и почнете одново. Редовна употреба за максимални резултати. Внимание: Пред употреба заштитете ги кутикулите. Содржи 2% формалдехид. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо!
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ЕКСТРИМ ГЕЛ ЕФЕКТ 12 мл
  Супер издржливи и мега сјајни нокти. Иновативна формула со комплекс "течно стакло" која навлегува преку лакот и му дава на ноктот маникир со ГЕЛ ЕФЕКТ. Го прави ноктот исклучително сјаен, а лакот 3 пати подолготраен. Површината на ноктот станува совршено мазна и супер отпорна на пукање. Еден слој за сув излакиран нокт, се суши за 5 минути. Начин на употреба: Нанесете тенок слој од производот врз комплетно сув излакиран нокт (не повеќе од 2 слоја лак). Една мала капка е го покрива целиот нокт. Едно шишенце е доволно за неколку месеци редовна употреба. Производот може да се нанесе и на нелакирани нокти. Ги заштитува ноктите, меѓудругото од средствата за чистење, солариум и механички оштетувања.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ЗА БРЗО РАСТЕЊЕ 12 мл
  Професионален третман кој гарантира ефикасно зајакнување и максимален раст на ноктите благодарение на формула збогатена со протеини од свила. По 10 дена, ноктите ќе станат долги и убави. Начин на употреба: Се нанесува секој ден по 1 слој на ноктите во период од 5 дена, а потоа се отстрануваат слоевите и се почнува одново. Внимание: Пред употреба заштитете ги кутикулите. Содржи 2% формалдехид. Избегнувајте контакт со очите. Запаливо!
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ИНСТАНТ ИЗБЕЛУВАЧ 12 мл
  Третман за избелување и измазнување, благодарение на екстрактот од лимон и UV филтри, ги осветлува ноктите и ги отстранува сите дисколорации резултирани од сушење или прекумерно лакирање. Се користи како основа, при што создава заштитен слој кој спречува пожолтување на ноктите. Го зголемува периодот на носење на полиш-лакот, спречува негово пукање, а отстранувањето го прави полесно. Препорачливо е да се користи под темен и сјаен лак. Им дава на ноктите нежна, млечна боја и ги прави цврсти и здрави. По 10 дневен третман, сивите, жолтите и уморни нокти добиваат прекрасен сјај. Начин на употреба: Се нанесуваат 1-2 слоеви на суви и чисти нокти. По 2 дена се отстрануваат старите слоеви и се нанесуваат нови 1-2 слоеви. Третманот се повторува до добивање на посакуваните резултати, но не повеќе од 10 дена.
  ден 170,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ НА НОЗЕТЕ 9 во 1 TOTAL ACTION 12 мл.
  Третман за нокти на нозете против механички оштетувања и хемиски третмани. Ги измазнува ноктите и создава заштитен слој на површината на ноктот кој го прави отпорен сјаен. Начин на употреба: Се нанесува во 2 слоја еднаш неделно на чисти нокти. Може да се користи и како основа за лак.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ПАРФИМИРАНА DOLCE VITA 12 мл.
  Парфимирано масло за професионална нега и подобрување на состојбата на ноктите и кутикулите. Содржи витамин Е кој им дава оптимална нега на сувите и оштетени кутикули и слабите и кршливи нокти. Начин на употреба: Се нанесува на чисти нокти и кутикули и нежно се масира. За секојдневна употреба.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ПАРФИМИРАНА GREEN PARADISE 12 мл.
  Парфимирано масло за професионална нега и подобрување на состојбата на ноктите и кутикулите. Содржи витамин Е кој им дава оптимална нега на сувите и оштетени кутикули и слабите и кршливи нокти. Начин на употреба: Се нанесува на чисти нокти и кутикули и нежно се масира. За секојдневна употреба.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ПАРФИМИРАНА RED DELIGHT 12 мл.
  Парфимирано масло за професионална нега и подобрување на состојбата на ноктите и кутикулите. Содржи витамин Е кој им дава оптимална нега на сувите и оштетени кутикули и слабите и кршливи нокти. Начин на употреба: Се нанесува на чисти нокти и кутикули и нежно се масира. За секојдневна употреба.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ ПРОТИВ ДЕРМАТОМИКОЗА 12 мл.
  Специјално создадена формула која се препорачува како терапија и превенција од габични инфекции на ноктите. Активните состојки навлегуваат длабоко во ноктот и го спречуваат развојот на микроорганизми. Со редовна употреба создава заштита од сите типови на инфекции и го подобрува изгледот на ноктите. Начин на употреба: Се нанесува на чисти и нелакирани нокти. Како терапија против микоза се нанесува по еден слој дневно-4 дена, а потоа се чисти со сретство за вадење на лак без ацетон. Потоа се повторува постапката. Може да се користи и како основа за лак.
  ден 190,00
  Преглед
 • EVELINE ТЕРАПИЈА ЗА НОКТИ С.О.С. 12 мл
  Повеќенаменски мултивитамински балзам со калциум и колаген за зајакнување на слаби и оштетени нокти кои се листаат. Со 10 дневниот СОС третман, од ден на ден, вашите нокти стануваат цврсти, еластични и убави. Начин на употреба: Се нанесува секој ден 1 слој на ноктите. По 3 дена, отстранете ги слоевите и почнете одново. Внимание: Пред употреба заштитете ги кутикулите. Содржи 2% формалдехид. Избегнувајте контакт со очите.
  ден 170,00
  Преглед