MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT

Availability: Нема на залиха

MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT 40 ml
ден 1.700,00
MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT 75 ml
ден 2.100,00
MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT MERCEDES BENZ Mercedes Benz for Men EDT 120 ml
ден 2.960,00

Mercedes Benz во соработка со INCC го претставува MERCEDES BENZ for Men EDT кој се појавува на пазарот во 2012 година. Мирисот е креиран од Olivier Cresp кој му подарува дрвени ноти поткрепени со свежи цветни и цитрусни ноти.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Calabrian bergamot, Italian mandarin, Lemon essence, Violet leaf
  • Средни: Bourbon pepper, Cascalone®, Galbanum, Nutmeg, Violet
  • Основни: Cedarwood, Bourbon vetiver, Patchouli

Дополнителни информации

Шифра MCDMEN
Земја на потекло Германија
Марка Mercedes Benz
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.