NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP

Availability: На залиха

NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP 50 ml
ден 4.830,00
NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP NARCISO RODRIGUEZ Narciso Poudree EDP 90 ml

Нема на залиха

ден 6.070,00

Narciso Rodriguez продолжува со своите мошусни мирисни креации во минималистички шишиња откако се прослави со својот првенец Narciso Rodriguez for Her во 2003 година. Narciso Poudree е трет мирис од колекцијата кој излезе на почетокот од 2016 година. Приказната за сензуалноста и заведувањето продолжува со ново поглавје, истовремено моќна и деликатна, топла и силна. Целта е да се создаде миризлив облак кој остава впечаток на природна и зрела женственост. Парфемот е креација на Aurelien Guichard.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bulgarian rose, White jasmine
  • Средни: Musk
  • Основни: Vetiver, Black cedar, White cedar

Narciso Rodriguez продолжува со своите мошусни мирисни креации во минималистички шишиња откако се прослави со својот првенец Narciso Rodriguez for Her во 2003 година. Narciso Poudree е трет мирис од колекцијата кој излезе на почетокот од 2016 година. Приказната за сензуалноста и заведувањето продолжува со ново поглавје, истовремено моќна и деликатна, топла и силна. Целта е да се создаде миризлив облак кој остава впечаток на природна и зрела женственост. Парфемот е креација на Aurelien Guichard.

Дополнителни информации

Шифра NARPOUDRAE
Земја на потекло Франција
Марка Narciso Rodriguez
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.