NINA RICCI L'Extase EDP

Availability: Нема на залиха

NINA RICCI L'Extase EDP NINA RICCI L’Extase EDP 30 ml
ден 2.250,00
NINA RICCI L'Extase EDP NINA RICCI L’Extase EDP 50 ml
ден 3.030,00
NINA RICCI L'Extase EDP NINA RICCI L’Extase EDP 80 ml
ден 3.200,00

Nina Ricci го претставува L’Extase во 2015 година, инспириран од женските еротски фантазии. Овој парфем претставува нов, трет "столб" на оваа куќа, што се однесува до парфемите, додека првите два столба се линиите L’Air du Temps и Nina. Пораката на L’Extase е "ослободете ја својата фантазија".

Креиран од Francis Kurkdjian, а лице на кампањата е францускиот модел Laetitia Casta.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pink Pepper, Peach, Pear
  • Средни: Rose, Jasmine, Raspberry
  • Основни: Siam Benzoin, Virginia Cedar, Musk

Дополнителни информации

Шифра NINEXT
Земја на потекло Франција
Марка Nina Ricci
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.