PACO RABANNE Lady Million Gift Set EDP 50 ml + Body Lotion 75 ml

ден 4.490,00

Availability: Нема на залиха

По машкиот 1 Million, еден од најпопуларните парфеми во последните години, се појавува и женско издание Lady Million инспирирано од злато и богатство.

Композицијата ја сочинува цветен нектар, ноти на лимон, малина, цвет од портокал, јасмин, гарденија, пачули и мед.

Креиран е од Anne Flipo, Beatrice Piquet, Dominique Ropion и Bruno Jovanovic.


Сетот содржи:  • EDP 50 ml

  • Body Lotion 75 ml

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Raspberry, Neroli, Bitter orange
  • Средни: Orange blossom, Jasmine sambac
  • Основни: Honey, Patchouli

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Paco Rabanne
Милилитража 50
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.