PACO RABANNE Olympea EDP

Availability: Нема на залиха

PACO RABANNE Olympea EDP PACO RABANNE Olympea EDP 50 ml
ден 3.770,00
PACO RABANNE Olympea EDP PACO RABANNE Olympea EDP 80 ml

Regular Price: ден 4.450,00

Special Price ден 4.300,00

Olympéa е лансиран во 2015 година и претставува еквивалент на машкиот Invictus, инспириран од атлетскиот дух и победа.

Концептот се базира на идеја за модерна грчка божица и евоцира сила, динамичност и освојување.

Креиран е од Loc Dong и Anne Flipo.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Green mandarin
  • Средни: Salted vanilla, Ginger lily, Water jasmine
  • Основни: Cashmere wood, Ambergris

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Paco Rabanne
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.